Energia - pozyskiwanie, oszczędzanie i magazynowanie


Energia termiczna Czy wiesz, że ogrzewając swoje mieszkanko wykorzystujesz najwyżej dziesięć procent energii a resztę wywalasz prosto w kosmos !!!
Energia elektryczna Czy wiesz, że prawie połowę swojej energii elektrycznej zużywasz całkowicie bez sensu ??
Energia słoneczna Czy wiesz, że dostęp do energii słonecznej jest praktycznie zawsze i w różnej formie, czyli na różnej długości fali świetlnej
     Teraz każdy pewnie zapyta, czy to tak wszystko technicznie musi być ???.
     Odpowiadam, jasne że nie musi i wręcz nie powinno, gdyż technicznie wykonanie urządzenia które w stanie spoczynku lub uśpienia nie pobiera prądu.jest naprawdę niewiarygodnie proste. To dlaczego konstruktorzy sprzętu elektronicznego robią takie debilizmy ?. Na to pytanie nie ma logicznego wyjaśnienia, po prostu jest to totalny globalny brak rozumowania technicznego.
     Jeżeli ktoś nie wierzy w moje zapewnienia to proszę pokazać mi jakiekolwiek urządzenie które w stanie spoczynku pobiera olbrzymi prąd a ja je przerobię bez żadnego problemu tak, że nie będzie pobierało żadnego prądu o ile jest w tym urządzeniu zamontowany przycisk mechaniczny lub będzie pobierało najwyżej 1mA o ile jest zainstalowany przycisk elektroniczny typu SENSOR.

     Jeden miliamper pobieranego prądu z sieci to jak to jest dużo ?.
     Zobrazuję to na najprostszym przykładzie lampki LED którą sam wykonałem do oświetlenia korytarza przez całą dobę czyli bez jej wyłączania. Tu taj zamontowałem tylko szesnaście diodek LED o średnicy 3mm i jasności średniej czyli nie tzw super jasnej.

     
Lampka LED 12V 20mA
     W tej chwili w celach poglądowych włączyłem ją do tzw UPSa czyli zasilacza awaryjnego do stacjonarnych PCetów. Z sieci energetycznej zasilanej przez zasilacz impulsowy 12V pobiera ona sma tylko 1mA prądu. Tak więc dla przykładu jeżeli nasz bezprzewodowy telefon stacjonarny pobiera tylko na samym zasilaczy analogowym w stanie spoczynku 20mA to mamy już możliwość porównania ile to jest 1mA.

     

Wkrótce tekst będzie dopisany, zapraszam.
Zbigniew Alama  +48 698 214 057    alfa@rubikon.pl

Wstęp do tematyki witryny
Energia termiczna Energia elektryczna Energia słoneczna
. Energia elektryczna-1 .
Projektowanie nowych rozwiązań Modernizacja elektroniki Projektowanie nowych rozwiązań
. Nowe rozwiązania techniczne .
. Oszustwa producentów .
. Ładowarki akumulatorów .
Rower elektryczny / elektroniczny
. .......................................... .
.
.