Energia - pozyskiwanie, oszczędzanie i magazynowanie


Energia termiczna Czy wiesz, że ogrzewając swoje mieszkanko wykorzystujesz najwyżej dziesięć procent energii a resztę wywalasz prosto w kosmos !!!
Energia elektryczna Czy wiesz, że prawie połowę swojej energii elektrycznej zużywasz całkowicie bez sensu ??
Energia słoneczna Czy wiesz, że dostęp do energii słonecznej jest praktycznie zawsze i w różnej formie, czyli na różnej długości fali świetlnej
     Koszty energii termicznej to prawie 90 % wszystkich kosztów potrzebnych na utrzymanie nawet małego domku jednorodzinnego przy trzyosobowej rodzinie. Tak więc, jeżeli umiemy bardzo efektywnie tą energię pozyskiwać i bardzo logicznie ją gospodarować to oszczędności tylko dla tego jednego gospodarstwa mogą wynosić nawet i 10 000 zł rocznie !!!!

Słoneczna nagrzewnica wody

     Na tym zdjęciu zamieszczam przykład słonecznej nagrzewnicy wody o bardzo wydajnych parametrach termicznych oraz pobór ciepłej wody już bez żadnej dodatkowej energii elektrycznej. W tym przypadku energia elektryczna jest potrzebna wyłącznie do wlania zimnej wody, natomiast do pobierania ciepłej z tych zbiorników już nie. Przy typowej letniej pogodzie gdzie temperatura powietrza dochodzi do 30 st. woda ulega nagrzaniu do temperatury 45 stopni  Celsjusza.
     
Wkrótce tekst będzie dopisany, zapraszam.

Marc Braun  +48 698 214 057    alfa@rubikon.pl

Wstęp do tematyki witryny
Energia termiczna Energia elektryczna Energia słoneczna
. Energia elektryczna-1 .
Projektowanie nowych rozwiązań Modernizacja elektroniki Projektowanie nowych rozwiązań
. Nowe rozwiązania techniczne .
. Oszustwa producentów .
. Ładowarki akumulatorów .
. ................................................. .
.